Loty Warszawa Majorka

Loty Warszawa Majorka

Wakacje na Majorce dla aktywnych

Majorka to wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym. Administracyjnie należy do Hiszpanii. Choć jej maksymalna długość to zaledwie 100 kilometrów każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Od lat jest więc ulubionym celem wielu turystów. Tym bardziej, że z roku na rok loty Warszawa Majorka tanieją.

Oprócz najbardziej popularnych sportów wodnych, fani górskich wycieczek zainteresują się dwoma górzystymi pasmami: wyższymi Serra de Tramuntana i Serres de Llevant. Choć pasma te nie są zbyt wysokie – najwyższy szczyt Puig Major to „zaledwie” 1445 m, podczas gdy nasza rodzima Śnieżka to „aż” 1602 m – to bliskość poziomu morza oraz ich budowa sprawia, że bardziej przypominają Tatry czy Alpy niż łagodne Sudety. Serra de Tramuntana zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Południe i wschód wyspy zajmują tereny wyżynne, idealne do spokojniejszych wycieczek. Ponieważ Majorka zbudowana jest głównie ze skał wapiennych, występuje tu rozwinięta rzeźba krasowa z ogromną liczbą naturalnych jaskiń. Dwie najsłynniejsze to Coves dels Hams i Cuevas del Drach niedaleko miasta Porto Cristo.

Majorka to również przebogata historia. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą sprzed 8000 tysięcy lat. Po całej wyspie rozsiane są pozostałości prehistorycznego osadnictwa, jak również ruiny z czasów antycznych i średniowiecza.

Ze względu na swoja popularność Majorka nie należy do najtańszych. Jeśli nie mamy czasu i ochoty załatwiać wszystkiego na własną rękę, możemy zdać się na biura podróży, gdzie ceny Last Minute zaczynają się już od 1400 zł za 7 dni (All Inclusive) lub taniej jeśli decydujemy się na własne wyżywienie. Taniej na pewno wyjdzie zorganizowanie wypoczynku we własnym zakresie. Loty Warszawa Majorka odbywają się codziennie i przy odrobinie szczęścia można trafić na promocyjną ofertę.

About