Nepal wycieczka

Nepal wycieczka

Nepal – wycieczka warta uwagi

Nepal od wielu lat cieszy się zainteresowanie osób, które uwielbiają trekking i wspinaczki. Jednak nie tylko zapaleni sportowcy będą zauroczeni krajem, który znajduje się u samych stóp Himalajów. Trzeba bowiem przyznać, że nie brakuje w nim pięknych widoków, jak i urokliwych świątyń, które z pewnością zachwycą zarówno fanów historii. Dlaczego nadchodzącej zimy warto postawić na ten właśnie kierunek? Odpowiedź poniżej.

Nepal wycieczka dla każdego
Uśmiechnięci, gościnni ludzie, kolorowe świątynie, piękne widoki, znakomita kuchnia i szczyty, które zachęcają do sprawdzenia swojej kondycji – to wszystko od wielu lat przyciąga turystów do Nepalu. Mimo iż nie każdy decyduje się na ten kierunek w wakacje, to jednak trzeba przyznać, że ci, co raz przyjadą do Nepalu bardzo szybko do niego powracają. Dlaczego? Zarówno dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek, jak i ci, co uwielbiają odkrywać historyczne miejsca, atrakcji w tym miejscu nie brakuje. Obowiązkowo więc planując wakacje w Nepalu trzeba nastawić się na zwiedzanie stolicy Katmandu, oraz miast takich jak: Dharan i Pokhara.

Szczyty, które zdobywają turyści
Do Nepalu przyjeżdżają również fani trekkingu i górskich wspinaczek. Nic dziwnego, gdyż znakomitych tras w tym miejscu nie brakuje. Warto więc kupić wygodne buty i znakomitą mapę, by chociaż jeden dzień podczas swojej wycieczki przeznaczyć na miejsca, w których dostrzeże się dziką przyrodę, ośnieżone szczyty górskie, a nawet niespotykaną zwierzynę.

About