Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu

Chcesz zaliczyć szybki wypad w nowe miejsce i nie wiesz na co się zdecydować? Wycieczka do Budapesztu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Miasto jest pełne zabytków i dobrego jedzenia, więc jeżeli lubisz zwiedzać, a przy tym dobrze zjeść, warto postawić tym razem na Węgry.
Z dobrym planem nawet 2 dni starczą, aby poznać wszystkie atrakcje Budapesztu. Najlepiej jednak poświęcić na to co najmniej 4. Pozwoli to na spokojne zwiedzanie wszystkich wartych zobaczenia miejsc oraz delektowanie się regionalnym jedzeniem, które nie ukrywajmy – jest ważnym aspektem tej podróży. Kuchnia węgierska ma sporo do zaoferowania i grzechem byłoby jej nie spróbować.
Za plusem tego miejsca przemawiają również ceny, które są stosunkowo niskie w porównaniu do innych miejsc turystycznych. Jego dostępność powoduje, że Węgry cieszą się dość dużą popularnością wśród turystów.
Nie ma się co martwić również o komunikację. Angielski jest tam na dobrym poziomie, nie powinniśmy więc mieć problemów z komunikacją.
Najwięcej frajdy da nam zwiedzanie Budapesztu pieszo, jednak jeżeli nasze siły witalne nam na to nie pozwalają warto zdecydować się na metro. Dlaczego? Jest jednym z najstarszych w Europie, co już stanowi wystarczający powód to odwiedzenia tego miejsca.

About