SZKLARSKA PORĘBA

SZKLARSKA PORĘBA

Szklarska Poręba nazwę swą zawdzięcza temu, że w okolicy już w czternastym wieku powstawały huty szkła. Tradycja ta nie zaginęła w okolicy i w pobliskiej miejscowości Piechowicach można nawet pod kierownictwem przewodnika zobaczyć jak przebiega technologia powstawania kryształowych cudeniek.
W obecnych czasach Szklarska Poręba to jednak największy ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce i największy ośrodek turystyczny w Polskich Sudetach. Na nartach można tu szaleć nawet w kwietniu, bo średnio w roku jest tu 110 dni śnieżnych.
Największą popularnością cieszy się Szrenica, która jest najbardziej ukochanym miejscem dla narciarzy zjazdowych ( 20 km tras zjazdowych o różnej trudności), którzy z powrotem na ?górkę? mogą dostać się oddanym dwa lata temu najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką linową ?Karkonosze Express?. W tych okolicach organizowane są już od kilku lat jedne z największych w Europie wyścigów psich zaprzęgów.
A po atrakcjach na stokach można zjeść, wypić kawę czy piwo w klimatycznej knajpce, których w Szklarskiej Porębie nie brakuje.

About