Rzeszów miastem turystycznym

Rzeszów miastem turystycznym

Miasto Rzeszów, który obecnie stanowi stolicę województwa podkarpackiego, położony jest nad rzeką Wisłok która jest dopływem Sanu. Jest obecnie największym miastem w południowo – wschodniej części Polski. Miasto to zamieszkuje w tym momencie ponad 165 tysięcy ludzi i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że największe miasto w tej części kraju, ma bardzo niewiele do zaoferowania odwiedzającym porno gry.

Jednak jest to mylące. Zdanie o Rzeszowie można zmienić dla przykładu obserwując okolicę starego miasta. Nie jest może aż tak rozbudowana jak w przypadku innych większych miejscowości w kraju, ale jest całkiem interesująca. Rynek Starego Miasta usytuowany jest oczywiście w centrum miasta. W zachodniej części starówki zlokalizowany jest się historyczny ratusz miejski – zbudowany w 1591 roku.

Centrum miasta Rzeszowa zapełnione jest również licznymi piwnicami stanowiącymi podziemną trasę turystyczną. Jednocześnie zamek położony w Rzeszowie jak i letni Pałac Lubomirskich stanowią z pewnością nie byle jaką atrakcję dla turystów. Jeśli chodzi o hotele miasta, to chociaż obiektów noclegowych nie ma za dużej ilości, ale mają do zaoferowania wygodne zakwaterowanie po przystępnej cenie. Rzeszów, jako obiekt turystyczny, nigdy nie należał do czołówki najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Apartamenty w centrum Rzeszowa powinny być brane pod rozpatrzenie przez osoby, które chciałyby mieć widok z hotelu na malowniczą starówkę, liczne kościoły czy inne turystyczne atrakcje umiejscowione w tej części Rzeszowa. Zaproponować Państwu w centrum Rzeszowa można Hotel Polonia Rzeszów. Jest to 2-* obiekt noclegowy położony w pobliżu dworca PKS, około 100 metrów.

Hotele w tej części miasta usytuowane są również w okolicach węzłów komunikacyjnych i o około 5 minut drogi od dworca kolejowego. Obiekty te jak najbardziej można zamówić poprzez nasz internetowy serwis hotelowy – Hotele Rzeszów – serdecznie polecamy. Hotele, znajdujące się niedaleko centrum Rzeszowa, mają do zaproponowania kameralny i wygodny wypoczynek po rozsądnej cenie. Usytuowane są one w większości przy drogach międzynarodowych, dzięki czemu atrakcyjną ofertę dla podróżujących osób będących w mieście Rzeszowie jedynie chwilowo. Tutaj mogą Państwo rozważyć propozycję, którą jest Hotel Hetman.

Okolice przedmieścia Rzeszowa, stanowiące przytulne i ciche miejsce, mają do zaproponowanie kwatery noclegowe dla podróżnych chcących wypocząć spokoju i ciszy, np. Hotel Maraton. Obiekty które umiejscowione są poza miastem stanowią dobrą ofertę dla osób podróżujących do Rzeszowa tylko przejazdem lub dla podróżnych zmierzających na Ukrainę czy Białoruś.

Miejsce, w którym miasto umiejscowione jest, Podkarpacie, nadal nie zdobył życzliwości odwiedzających i potencjału turystycznego. Rzeszów jest tego przykładem niestety. Jednak mimo tego, serdecznie zapraszamy odwiedzających do stolicy Podkarpacia – Rzeszowa.

About