Podróż tylko z bagażem podręcznym

Podróż tylko z bagażem podręcznym

Wagi platformowe

Samolot to współcześnie jeden z najpopularniejszych środków transportu. Nic w tym dziwnego, że zamiast spędzać całą dobę w autobusie, wybieramy kilkugodzinny przelot. Nawet ceny biletów często są dużo bardziej atrakcyjne, niż ceny biletów autobusowych. Popularne tanie line lotnicze wprowadziły promocje takie jak np. lot za złotówkę lub za jeden euro. Na takie okazje trzeba długo polować i może się okazać, że taki tani lot mamy już następnego dnia i w dodatku jest to podróż z kilkoma przesiadkami. W takim przypadku trzeba szybko się spakować i wziąć jak najmniej rzeczy do naszego bagażu podręcznego (bo promocje nie obejmują przelotów z bagażem rejestrowanym). Oto kilka wskazówek jak prawidłowo spakować swój bagaż podręczny.

Torba bagażowa erotyczne historie

Każda linia lotnicza ma osobne przepisy dotyczące rozmiarów oraz wagi torby bagażowej. Jednak wymiary nie powinny przekraczać 55 cm x 40 cm x 20 cm, a waga waha się od 5 do 10 kg. Zazwyczaj najbardziej restrykcyjne w takiej kwestii są tanie linie lotnicze, w których pasażerowie często rezygnują z bagażu rejestrowanego i pakują się tylko do torby podręcznej. Choć wagi platformowe przy odprawie sprawdzają ciężar tylko bagażu rejestrowanego, to pracownicy przy kontroli mogą kazać nam wsadzić nasz bagaż podręczny do specjalnego kosza, żeby sprawdzić czy nasza torba ma odpowiednie wymagane wymiary.

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Gdy nasz bagaż ma odpowiednie wymiary i ciężar, należy sprawdzić wraz z listą czy wszystkie nasze rzeczy przejdą kontrolę i czy na pewno nie będziemy musieli niczego wyrzucić. Szczegółowe listy niedozwolonych przedmiotów znajdują się na stronach internetowych linii lotniczych i to zgodnie z nimi należy sprawdzać swój bagaż. Wszystkie zabraniają przewozu płynów. Na pokład samolotu nie możemy wnosić pojemników z płynami (żelami, kremami, aerozolami) w butelkach większych niż 100 ml, a łączna objętość przewożonych substancji nie może przekraczać jednego litra. Dotyczy to również pokarmów i napojów takich, jak np. jogurty. Przewożone przez nas płyny muszą być w jednej, przeźroczystej i zamykanej torbie foliowej.

Co spakować?

Przy pakowaniu bagażu podręcznego najlepiej zrobić sobie własną listę niezbędnych rzeczy i przy kolejnych wyjazdach wraz z nabranym doświadczeniem, modyfikować ją. Niezbędny dla każdego podróżnika jest: ręcznik, bielizna, buty, kurtka lub bluza, aparat fotograficzny, pieniądze i dokumenty. Wymienione wyżej rzeczy warto spakować również, gdy wybieramy się w podróż z bagażem rejestrowanym. Zdarza się, że bagaż zaginie i zanim go odzyskamy, muszą nam wystarczyć tylko rzeczy z bagażu podręcznego.

Dlaczego warto?

Odpowiednio spakowany bagaż podręczny będzie zawierał rzeczy, które wystarczą nam na kilka dni spędzonych poza domem. Dlatego na weekendowy wypad za granicę nie warto zabierać ze sobą bagażu rejestrowanego. W ten sposób zaoszczędzimy około 100 złotych na bilecie lotniczym. Do tego zyskamy dużo czasu, bo nie będziemy musieli czekać w kolejce do odprawy, tylko od razu przejdziemy do kontroli bezpieczeństwa. Natomiast po przylocie nie będziemy musieli czekać i wyszukiwać naszego bagażu rejestrowanego wśród innych na podajniku. Poza tym jeden bagaż oznacza mniej ciężaru do taszczenia, a także mniejsze zagrożenie zagubienia, zniszczenia lub kradzieży podczas przelotu.

About