Hotele Kudowa Zdrój

Hotele Kudowa Zdrój

Górska Kudowa Zdrój położona jest w województwie dolnośląskim, na Ziemii Kłodzkiej. Jest także jednym z najczęściej odwiedzanych rejonów uzdrowiskowych w całym kraju. Miasto jest umiejscowione około czterysta metrów nad poziomem morza, u podnóża pięknych Gór Stołowych. Ponadto posiada 4 przejścia graniczne z położonymi na południu Czechami.

Górska Kudowa Zdrój liczy współcześnie ok. 11 tysięcy obywateli i od kilkunastu lat ciągle cieszy się idealną renomą i uznaniem jako ośrodek wypoczynku nie tylko w kraju ale do tego za granicą, zwłaszcza w zachodniej Europie. Sytuację tą zawdzięcza w zasadzie renomowanym źródłom mineralnej wody położonym w mieście i w okolicach. Kluczowym miejscem w Kudowie – Zdroju, można by powiedzieć – sercem miasta – jest Park Zdrojowy. Został wybudowany w XVIII stuleciu w miejscu, gdzie wypływa zdrój mineralnej wody.

Górskie miasto Kudowa to poza tym jedna z najbardziej podziwianych pijalni wody mineralnej w Polsce. Jest możliwość właśnie tu zasmakować wód żelazistych, Jednakże jeśli przejdziemy się do parku – jest możliwe spotkanie wielu palm, agaw i innych egzotycznych drzew, lub po prostu przejść się na przykład nad stawem. Niemniej jednak głównymi atrakcjami turystycznymi Kudowy – Zdrój jest usytuowana w dzielnicy Kudowy Czermna Kaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie kaplica wyłożona czaszkami i kościami piszczelowymi ludzi zmarłych na przestrzeni wojny trzydziestoletniej oraz zarazy.
Prócz tego Miasto jest doskonałym miejscem wypadowym na jednodniowe wyprawy w malownicze Góry Stołowe.

Miasto Kudowa Zdrój posiada rozbudowaną bazę hotelową, zarówno w sanatoriach (możliwość z korzystania z zabiegów przyrodo-leczniczych), oraz również w licznych| pensjonatach i hotelach, które można szybko i bezpiecznie rezerwować przez nasz internetowy serwis rezerwacyjny Hotele Kudowa Zdrój. Górskie miasto Kudowa Górskie miasto Kudowa Zdrój jest w zasadzie niewielkim miasteczkiem, wobec tego hotele i inne obiekty noclegowe zlokalizowane blisko centrum miejscowości usytuowane są również w rejonie głównych atrakcji turystycznych Kudowy – Zdrój.

Godnym polecenia hotelem w centrum miasta jest 3 – gwiazdkowy Hotel Amalia. Położenie oraz również historia tego wyjątkowego budynku czynią go perfekcyjnym miejscem do romantycznych spotkań, wypoczynku i relaksu. Położony w północnej części centrum miasteczka – biznesowy i oferujący usługi SPA – Hotel Kudowa – jest początkowym miasteczku czterogwiazdkowym obiektem klasy Biznes&SPA. Posiada świetną lokalizację w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych jak i drogi tranzytowej Wrocław – Praga. Posiada również część konferencyjną – 4 ekskluzywne, klimatyzowane sale konferencyjne mieszczące do 250 ludzi.

Jeżeli poszukują Państwo dobrego hotelu w miasteczku, polecamy obiekty usytuowane w centrum Kudowy. Hotele zlokalizowane w tej części miasta oferują dogodne zakwaterowanie, a leczniczy klimat miasteczka uprzyjemni pobyt w Kudowie. Polecić w tym miejscu możemy Hotel Verde Montana. Miasto Kudowa to wybitny ośrodek uzdrowiskowy na południu Polski, w okolicy Gór Stołowych.
Znany jest ze swoich zabiegów leczniczych oraz proponuje mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku.

Proponujemy spory wybór hoteli w Kudowie, część z nich ma do zaproponowania również zabiegi odnowy biologicznej.

Odpoczynek w tutejszym hotelu to kapitalna okazja, aby zadbać o swoje samopoczucie, a równocześnie zwiedzić uroki pobliskich wspaniałych gór, ich niezwykłą rzeźbę oraz bogactwo kulturowe regionu.

About